Twoje tarapaty finansowe są tak poważne, zadłużenie tak duże, że nie jesteś w stanie go już spłacić? Nie zwlekaj dłużej i skontaktuj się z nami – przeanalizujemy Twoją sytuację, zastanowimy się nad możliwościami oddłużenia, a jeśli nie znajdziemy innego rozwiązania, pomożemy Ci ogłosić upadłość konsumencką (Łódź i cała Polska). Sporządzimy poprawny, rzetelny wniosek i będziemy Cię reprezentować w przebiegu całego postępowania upadłościowego. Z nami znajdziesz optymalne rozwiązanie i odzyskasz stabilizację finansową.

Reprezentacja klienta upadłość konsumencka

Czy upadłość konsumencka to najlepsze rozwiązanie?

W naszej kancelarii Szantar i Wspólnicy pomagamy ogłosić upadłość konsumencką (w Łodzi i na terenie całej Polski), ale zawsze traktujemy to jako plan awaryjny, rozwiązanie ostateczne. Jest to przede wszystkim tylko jedna z wielu możliwości oddłużania – przeznaczona dla tych osób, które są tak bardzo zadłużone, że nie mogą spłacić wszystkich swoich długów, nawet na wynegocjowanych już warunkach.

Upadłość konsumencka nie jest niestety remedium na pozbycie się długów, a jedynie wierzycieli. Co prawda część zadłużenia może zostać umorzona, ale w wielu przypadkach długi i tak trzeba będzie przynajmniej częściowo spłacić, poświęcając swój majątek (np. mieszkanie, samochód itp.).

Zgłaszając się do nas, możesz liczyć na pomoc w opracowaniu innych możliwości. Oddłużamy na różne sposoby – np. odraczamy terminy spłaty, obniżamy wysokość rat, umarzamy część zadłużenia, odzyskujemy pieniądze nienależnie wcześniej pobrane. Jeśli takie rozwiązania nie mają szansy się sprawdzić, pomagamy ogłosić upadłość.

Jak współpracujemy przy upadłości konsumenckiej (Łódź, cała Polska)?

Przede wszystkim możesz na nas liczyć na każdym etapie postępowania, które może się ciągnąć kilka miesięcy (lub nawet lat). Będziemy wspierać Cię merytorycznie oraz reprezentować prawnie.

  • Doradztwo w sprawie upadłości. Obiektywnie doradzimy, czy w Twojej (indywidualnej) sytuacji ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest rozsądnym rozwiązaniem, czy może są jeszcze inne skuteczne możliwości. Jeśli się na nią zdecydujesz, dowiesz się od nas, jak takie postępowanie dokładnie przebiega i na co musisz się przygotować.
  • Ustalenie wysokości zobowiązania. Aby ogłosić upadłość konsumencką, musisz wiedzieć, ile i komu jesteś dłużny/-a. Jeśli masz wielu wierzycieli, a w Twojej sprawie toczyły się już np. jakieś zaoczne postępowania sądowe lub zmieniałeś/-aś wielokrotnie miejsce zamieszkania, pomożemy Ci ustalić, ile faktycznie wynosi Twój dług.
  • Wniosek i niezbędne dokumenty. Pomożemy Ci poprawnie wypełnić oraz złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Błędy czy braki w formularzu mogą poskutkować umorzeniem postępowania lub nawet oskarżeniem o zatajenie informacji,  co może pozbawić Cię możliwości umorzenia Twoich zobowiązań. Do wniosku należy również dołączyć obszerną dokumentację, np. medyczną (jeśli Twoja sytuacja zdrowotna uniemożliwia Ci spłatę zadłużenia), więc pomożemy Ci ją przygotować. 
  • Reprezentacja w toku postępowania. Postępowanie upadłościowe może toczyć się w jednym z dwóch trybów: uproszczonym lub zwykłym. Oba tryby natomiast wiążą się ze sprawą w sądzie i z przyznaniem Ci syndyka, który będzie zarządzał Twoim majątkiem. Będziemy negocjować korzystne warunki m.in. w zakresie planu spłaty długu, który ustali dla Ciebie sąd.

Każde postępowanie upadłościowe jest inne – z naszej strony możesz liczyć na pełne wsparcie i pomoc w takim zakresie, jakiego będziesz potrzebować. Sprawdź, jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką.

Dlaczego możesz zaufać naszej kancelarii od upadłości konsumenckiej w Łodzi?

  • Działamy kompleksowo. Współpracując z nami, możesz liczyć na to, że będziemy Cię wspierać na każdym etapie postępowania upadłościowego. Przez cały ten proces przejdziemy wspólnie, dbając o Twoje interesy i majątek. 
  • Specjalizujemy się w oddłużaniu. Nasi prawnicy to wybitni specjaliści w dziedzinie oddłużania, pomogliśmy wyjść z długów tysiącom osób. Wspólnie zastanowimy się, jak najlepiej rozwiązać Twoje problemy.
  • Rozumiemy Cię. W naszej pracy stawiamy nie tylko na profesjonalizm, ale też na empatię. Mieliśmy do czynienia z tak wieloma problemami dłużników, że nic nas nie zaskoczy. Nie oceniamy – wspieramy i pomagamy!