Kancelaria Adwokacka Szantar to silny zespół praktyków, którzy zajmują się m.in. szeroko pojętym prawem nieruchomości. W naszych progach prowadzimy szczere i pełne wsparcia rozmowy zarówno z klientami prywatnymi, jak i przedsiębiorcami. Niezależnie od Twojej sytuacji prawnik lub radca prawny do spraw nieruchomości w Łodzi zawsze wskaże Ci najkorzystniejszy sposób działania i będzie reprezentował Cię przed innymi podmiotami.

Prawo nieruchomości – Łódź

Dlaczego dla własnego dobra powinniśmy powierzyć sprawy związane z nieruchomościami prawnikowi? Na to pytanie jest wiele odpowiedzi, jednak jeden powód zdaje się szczególnie przemawiać do naszych klientów – ogrom przepisów prawnych, jakie trzeba znać, żeby korzystnie zarządzać nieruchomością lub spółdzielnią mieszkaniową, prowadzić inwestycję, sprzedać czy kupić lokal.

Na prawo nieruchomości składa się wiele różnych regulacji i procedur. Od prawników do spraw prawa nieruchomości w Łodzi wymaga się znajomości takich gałęzi prawa jak:

 • prawo budowlane,
 • prawo lokalowe,
 • prawo ochrony środowiska,
 • prawo podatkowe,
 • prawo geodezyjne,
 • szereg przepisów Kodeksu cywilnego dotyczących nieruchomości

Nasza wiedza obejmuje więc nie tylko prawo cywilne, ale także prawo administracyjne, a w niektórych sprawach również karne. Prawnicy od nieruchomości w Łodzi z Kancelarii Adwokackiej Szantar oferują tę ogromną skarbnicę wiedzy swoim klientom – poprowadzimy skomplikowane sprawy związane z prawem nieruchomości i zapewnimy Ci merytoryczne wsparcie oraz praktyczne wskazówki na każdym etapie współpracy.

Oprócz znajomości licznych dziedzin prawa wnosimy do kontaktu z klientem coś jeszcze – pełna empatii i szacunku rozmowa pozwala na szczere przedstawienie problemu, indywidualne podejście do sprawy i wspólne opracowanie korzystnych rozwiązań.

Radca prawny od nieruchomości w Łodzi – komu oferujemy pomoc prawną?

Odpowiedź na to pytanie można zawrzeć w jednym słowie – każdemu. Jak na wyspecjalizowaną kancelarię prawną przystało, mamy obszar, na którym się szczególnie koncentrujemy, ale to nie przeszkadza nam w zajmowaniu się szerokim zakresem spraw cywilnych i karnych.

Jeśli chodzi o prawo nieruchomości, po pomoc prawną zgłaszają się do nas następujące grupy klientów:

 • kupujący – opiniujemy i wyjaśniamy warunki umowy kupna-sprzedaży, weryfikujemy, czy ich zapisy są zgodne z rzeczywistym stanem prawnym nieruchomości, sprawdzamy inne dokumenty (hipoteka, obciążenia finansowe, podatki), bierzemy udział w transakcji;
 • sprzedający – sprawdzamy warunki umowy pod kątem ochrony Twoich interesów, prowadzimy negocjacje z kupującym, prowadzimy do zamknięcia transakcji pod względem prawnym;
 • zarządcy wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych – możemy reprezentować wymienione podmioty przed innymi organami, a także wspierać w efektywnym zarządzaniu nieruchomościami;
 • inwestorzy – badamy stan prawny nieruchomości, reprezentujemy Cię w sporach z innymi podmiotami, pomagamy Ci przejść przez wszystkie procedury związane z inwestycją (np. uzyskanie niezbędnych pozwoleń);
 • wynajmujący i najemcy – przygotowujemy korzystną umowę lub opiniujemy Twoją, dbamy o zachowanie praw i przestrzeganie obowiązków obydwu stron, odzyskujemy należne świadczenia, pomagamy w sytuacjach kryzysowych (np. eksmisji);
 • właściciele lokali – doradzamy w zakresie sporów z deweloperami, wykonawcami prac budowlanych lub remontowych, wspieramy klientów w sprawach dotyczących nieruchomości wspólnej i relacji ze wspólnotą mieszkaniową.

Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedać, kupić, wynająć czy zainwestować w nieruchomość albo zająć się obsługą wspólnot mieszkaniowych, czy jesteś osobą prywatną czy przedsiębiorcą – potrzebujesz prawnika, który przeprowadzi Cię przez gąszcz prawnych zawiłości.

Kancelaria radcy prawnego bądź kancelaria adwokacka wskaże Ci, jak dbać o ochronę swoich interesów, a jednocześnie działać zgodnie z prawem i sprawnie załatwiać formalności.

Radca prawny do spraw nieruchomości w Łodzi – bądź na bieżąco z przepisami

Szeroka grupa odbiorców naszych usług wynika z wielu funkcji, jakie pełnią regulacje prawne dotyczące nieruchomości. Zarówno do obrotu nieruchomościami, jak i do samego ich posiadania niezbędna jest znajomość prawa – a jej brak, jak wiadomo, szkodzi – nawet najlepszym przedsiębiorcom.

Co więcej, przykładowo prawo budowlane jest stale modyfikowane. Prawnik od nieruchomości z łódzkiej Kancelarii Adwokackiej Szantar będzie jednak na bieżąco ze wszystkimi nowościami – śledzenie zmian w przepisach jest dla nas chlebem powszednim.

Wiemy również, jakie orzeczenia wydają sądy na temat spraw podobnych do Twojej. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy – przygotujemy Cię na każdą ewentualność. Bądź na bieżąco, a unikniesz konsekwencji prawnych i finansowych związanych z zaniedbaniami w zarządzaniu nieruchomością i związaną z nią dokumentacją.

adwokat nieruchomości łódź

Czym zajmie się Twój adwokat – nieruchomości w Łodzi

Jeden adwokat, wiele korzyści. Współpraca prawnikiem od prawa nieruchomości w Łodzi obejmuje:

 • doradztwo prawne – kancelaria prawna nie jest Ci potrzebna tylko wtedy, gdy czeka Cię sprawa w sądzie. Czasem można właśnie uniknąć postępowania, jeśli przestrzegamy wszystkich norm prawnych w trakcie obrotu nieruchomościami. Potrzebne Ci jest doradztwo prawne od adwokata do spraw nieruchomości. W Łodzi możesz spotkać się z nami przy ul. Dowborczyków 17. Proces inwestycyjny, najem, tajniki rynku nieruchomości, zarządzanie lokalami – doradzimy Ci na każdym polu i przedstawimy dobre praktyki.
 • sporządzanie i opiniowane umów dotyczących nieruchomości – takie dokumenty jak umowy deweloperskie, kupna-sprzedaży i przedwstępne sprzedaży, najmu, dzierżawy, darowizny, dożywocia czy służebności muszą mieć określoną formę i treść chroniącą Twoje interesy. Radca prawny od nieruchomości sprawdzi dokument pod kątem norm prawnych i Twoich korzyści;
 • reprezentowanie klienta – zadbamy o obronę Twojego stanowiska w sprawach związanych z księgami wieczystymi, służebnością, zniesieniem współwłasności, zasiedzeniem, eksmisją, uchylaniem się od płatności itp. Reprezentujemy naszych klientów zarówno w negocjacjach (np. w sporach z deweloperami – dotyczących wad mieszkania lub z wykonawcami – dotyczących wykonania usług remontowych), jak i przed sądami i innymi organami (np. w postępowaniach administracyjnych);
 • windykacja należności – jeśli ktoś korzysta z Twojej nieruchomości bezprawnie i w złej wierze (będąc świadomy, że nie ma prawa przebywać w Twoim obiekcie), należy Ci się odszkodowanie. Kancelaria radcy prawnego prowadzi w takim przypadkach negocjacje z najemcą, który nie chce opuścić lokalu. Jeśli z kolei bezumowne korzystanie z nieruchomości wynika ze służebności przesyłu, kierujemy roszczenia do zakładów energetycznych, wodociągowych lub gazowniczych.

Prawnik od nieruchomości w Łodzi – stan prawny lokalu

Nasza kancelaria adwokacka do spraw nieruchomości w Łodzi udziela pomocy prawnej m.in. w następujących sprawach:

Regulowanie stanów prawnych nieruchomości

Ustalenie stanu prawnego nieruchomości jest konieczne, żeby ją sprzedać, darować, zabezpieczyć za jej pomocą kredyt czy prowadzić inwestycje budowlane. Niezbędne regulacje będą różnić się dla konkretnych przypadków i mogą dotyczyć m.in. zasiedzenia nieruchomości, zniesienia współwłasności czy zapisów w księdze wieczystej.

Zniesienie współwłasności – kancelaria adwokacka

Nieruchomość często ma kilku właścicieli, np. w konsekwencji dziedziczenia, małżeństwa czy spółki. Zniesienie współwłasności – np. po rozwodzie czy likwidacji spółki – rozwiązuje wiele problemów, takich jak zarządzanie nieruchomością, inwestowanie w nią czy czerpanie zysku z wynajmu lub dzierżawy.

Zasiedzenie nieruchomości – kancelaria prawna

Jeden ze spadkobierców może „przejąć” nieruchomość i nie tylko w niej mieszkać, ale też płacić związane z nią opłaty czy uprawiać przynależną ziemię. Po upływie okresu wymaganego przez przepisy prawa dojdzie wówczas do zasiedzenia nieruchomości. Adwokat ureguluje kwestię własności i ksiąg wieczystych.

Uzgadnianie zapisów w księdze wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym

Obsługa prawna dotyczy zarządzania nieruchomościami od strony formalnej. Zadbamy więc, żeby zapisy w księgach wieczystych były zgodnie z faktycznych stanem prawnym obiektu.

Jeśli chcesz ustalić stan prawny Twojej nieruchomości, sprawnie nią zarządzać, wprowadzić na rynek – porozmawiajmy. Nasze doradztwo prawne i Twoja chęć do współpracy poprowadzą Cię do sukcesu.