Pomagamy Wam w coraz większej liczbie spraw frankowych, bo Polacy są coraz bardziej świadomi swoich praw. Dołącz do nich – nasz Dział Kredytów Frankowych zbada szczegóły Twojej umowy kredytowej. Zapewniamy – jest o co walczyć. Na naszym koncie są liczne sukcesy w prowadzeniu spraw frankowych i grupa wdzięcznych klientów. Kredyt we frankach szwajcarskich szybko stanie się przeszłością.

Kredyty frankowe – kancelaria w Łodzi

Jak banki skorzystały na kredytach frankowych? Jaki wpływ na Twoją sytuację ma sama umowa kredytu? Jak w odzyskaniu pieniędzy pomoże Ci kancelaria prawna? Kredyt we frankach to skomplikowany temat, który rodzi wiele pytań, a nie każdy wie, jak znaleźć wiarygodne odpowiedzi. Przedstawiamy więc najważniejsze kwestie odnośnie kredytu we frankach.

Łódzka kancelaria prawna – kredyt we frankach ma dwa rodzaje

Mówiąc o warunkach umowy kredytu frankowego, mamy na myśli jeden z dwóch typów zobowiązań: kredyt indeksowany lub kredyt denominowany. Jeśli Twój kredyt wypłacany jest w złotówkach, to mamy do czynienia z wariantem indeksowanym, a jeśli we frankach szwajcarskim – to z denominowanym do waluty obcej.

To jaki rodzaj kredytu we frankach Ciebie dotyczy, będzie ważne w układaniu strategii procesowej. Określenie rodzaju zobowiązania to zadanie dla naszej kancelarii w Łodzi. Kredyty frankowe są na tyle skomplikowanym zagadnieniem, że najlepiej od razu skorzystać z pomocy adwokatów lub radców prawnych.

Kancelaria od kredytów frankowych w Łodzi – pozwanie banku

Wiele osób zastanawia się, czy można pozwać bank, który udzielił im kredytu we frankach, skoro przecież dobrowolnie podpisały umowę. Odpowiedź brzmi: tak. Sprzedając kredyty frankowe, banki łamały prawo, co potwierdziło orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Po pierwsze na niekorzyść banków przemawia obecność niedozwolonych klauzul abuzywnych w umowach. Może się okazać, że niektóre zapisy w umowie frankowicza to klauzule niedozwolone, a co za tym idzie – tak naprawdę nigdy nie były wiążące dla kredytobiorcy. Zgodnie z zapisami umowy banki dawały sobie prawo do dowolnego manipulowania kursem franka szwajcarskiego przy wypłacie i spłacie kredytu. Dzięki temu wysokość zadłużenia mogła rosnąć – a wraz z nią zysk banku.

Po drugie banki dające kredyty frankowe często „zapominały” wywiązać się z obowiązku informacyjnego wobec swoich klientów. Innymi słowy, kredytobiorca wbrew prawu nie został powiadomiony o finansowym ryzyku, które na niego czekało.

Powyższe zaniedbania ze strony banków i niedozwolone postanowienia umowne są bardzo mocnymi podstawami do pozwania banku. Zarówno kredyty indeksowane, jak i denominowane nie były udzielane w stu procentach legalnie, a zadaniem naszej kancelarii z Łodzi jest udowodnienie, że bank działał na Twoją niekorzyść.

kancelaria prawna kredyt we frankach

Kancelaria Adwokacka Szantar – pomoc w sprawach frankowych

Jeśli masz kredyt we frankach i nie wiesz, co zrobić – jesteś już w dobrych rękach. Tylko specjalista taki jak adwokat czy radca prawny ma wystarczające kompetencje i wiedzę, żeby mierzyć się z wielką instytucją finansową, jaką jest bank.

Jak wyglądają sprawy frankowe w łódzkiej Kancelarii Adwokackiej Szantar?

  1. Skontaktuj się z nami, niezależnie od tego, czy cały czas spłacasz kredyt frankowy, czy już go spłaciłaś/-eś. Możemy nie tylko zawalczyć o unieważnienie umowy kredytu indeksowanego lub denominowanego, ale także o odzyskanie pobranych odsetek i kosztów.
  2. Dokładnie analizujemy zapisy Twojej umowy kredytu i na jej podstawie planujemy dalsze kroki do oszacowania roszczeń. Dowiesz się, czy unieważnienie kredytu frankowego jest możliwe i jakie kwoty będziesz miał (-a) do odzyskania.
  3. Oceniamy ryzyko procesowe, koszty prowadzenia sprawy i możliwe scenariusze. Sprawy frankowiczów dotyczą bardzo dużych kwot, dlatego nie pozostawiamy miejsca na przypadek. Dla nas liczy się plan działania. Wyjaśnimy Ci więc, jak może przebiec postępowanie i jakie są koszty usług kancelarii. Wynagrodzenie jest zawsze związane z sytuacją naszego klienta, a także rezultatem naszych działań w zakresie umów kredytowych we frankach.
  4. Zajmujemy się wszystkimi pismami procesowymi w sprawach frankowych. Sporządzenie i złożenie pozwu to zadanie dla adwokatów i radców prawnych – dobrze zredagowany pozew to pierwszy krok do wygranej.
  5. Jeśli sprawa trafi do sądu, możesz liczyć na pełnomocnictwo prawnika z naszej kancelarii w Łodzi. Kredyty frankowe to często długotrwałe i trudne sprawy, dlatego nasze wsparcie będzie niezastąpione – reprezentujemy Cię aż do wydania wyroku w sprawie.
kredyt we frankach kancelaria

Kancelaria frankowa w Łodzi – co możesz zyskać?

Radcowie prawni i kancelarie adwokackie, które badają nieścisłości w Twojej umowie kredytowej, mogą zaproponować Ci dwa główne rozwiązania – unieważnienie umowy kredytowej lub „odfrankowienie” kredytu. Kancelaria Adwokacka Szantar w Łodzi pomoże Ci wybrać rezultat odpowiedni dla Twojej sytuacji.

Unieważnienie umowy kredytu frankowego

Odkąd sprawy frankowe zaczęły pojawiać się w sądach po wyroku TSUE, wielu osobom udało się unieważnić kredyt z kancelarią prawna u boku. Sąd uznaje wówczas, że kredyt nigdy nie istniał. Kredytobiorca i bank muszą się po tym rozliczyć – Ty będziesz musiał(a) oddać bankowi część kapitałową kredytu, a bank Tobie sumę świadczeń, jakie zapłaciłaś/-eś w trakcie umowy kredytu.

W przypadku nadpłaty z Twojej strony sąd może nakazać bankowi zwrot różnicy stanowiącej tę nadpłatę. Unieważnienie umowy kredytu we frankach to opcja zarówno dla osób, które już go spłaciły, jak i tych na początku lub w trakcie trwania umowy. Pamiętaj jednak o okresie przedawnienia – możesz odzyskać nadpłacone raty nie starsze niż 10 lat.

Odfrankowienie kredytu – kancelaria z Łodzi

Adwokaci i radcy prawni proponują również odfrankowienie kredytów, które prowadzi do zmniejszenia salda zadłużenia. Kredyty frankowe są zamieniane na kredyty złotowe na skutek uznania postanowień umowy kredytowej za nieuczciwe i naruszające zasady przeliczania kursu waluty obcej. Klauzule abuzywne tracą więc ważność, a sąd uznaje, że kredyt należy od początku spłacać jako kredyt w złotówkach z oprocentowaniem LIBOR.

Kancelaria Prawna Szantar – kredyty frankowe w Łodzi

Skontaktuj się z nami, to opowiemy Ci więcej o tym, jak radzimy sobie z nieuczciwymi umowami kredytowymi. Przed złożeniem pozwu dokładnie przyjrzymy się Twojej umowie i ustalimy, co robimy dalej z Twoim kredytem we frankach. Kancelaria Adwokacka Szantar szybko stanie się Twoim partnerem w (udanej) walce z bankiem.