Prawo karne to dziedzina pełna zawiłych przepisów i skomplikowanych procedur – zarówno z perspektywy oskarżonego, który chce bronić swojej niewinności, jak i poszkodowanego, który żąda ukarania przestępcy. Trudnymi sprawami z zakresu prawa karnego w Łodzi zajmuje się Kancelaria Adwokacka Szantar. Naszym priorytetem jest wzajemne zaufanie – tylko tak możemy zbudować skuteczną strategię procesową i strategię obrony.

Kiedy potrzebujesz pomocy adwokata – sprawy karne w Łodzi

Najlepszym, co możesz zrobić, jest zasięgnięcie pomocy prawnej, jeśli:

 1. postawiono Ci zarzut popełnienia przestępstwa lub wykroczenia;
 2. wezwano Cię na przesłuchanie;
 3. padłeś ofiarą przestępstwa,
 4. masz wątpliwości, czy działanie Twoje albo innych osób, może podlegać odpowiedzialności karnej.

Potrzebujesz sprawdzonego i wysoce kompetentnego adwokata, bo czeka Cię uczestnictwo w postępowaniu karnym.

Na pytanie, kiedy powinniśmy skontaktować się z prawnikiem, jest tylko jedna właściwa odpowiedź – jak najszybciej. Im więcej czasu będzie miał Twój adwokat, tym lepszą linię obrony będzie mógł przygotować. W konsekwencji mamy wtedy większe szanse, że zostaniesz uniewinniona/-y od popełnienia zarzucanych Ci czynów albo zostanie orzeczona wobec Ciebie łagodniejsza kara. Patrząc z przeciwnej perspektywy – jeśli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, dzięki skutecznej pomocy adwokata jako pełnomocnika pokrzywdzonego w sprawie karnej, doprowadzisz do ukarania osoby, która dopuściła się czynu zabronionego.

Pomoc prawna osobom podejrzanym – nie zwlekaj ze sprawą karną

Pierwsze przesłuchania i przekazane informacje mają ogromne znaczenie dla dalszego toku postępowania. Błędy popełnione w fazie badania sprawy przez organy ścigania trudno naprawić, dlatego pomoc adwokata jest w takiej sytuacji priorytetem. Mnóstwo osób jest nieświadomych tego, jakie uprawnienia procesowe im przysługują lub nie potrafią ich umiejętnie wykorzystać. Zwłaszcza na pierwsze przesłuchanie w charakterze podejrzanego warto przyjść z adwokatem, który będzie czuwał nad przebiegiem przesłuchania.

Jeśli jesteś podejrzana/-y o popełnienie przestępstwa, nie działaj w pojedynkę – najlepsze, co możesz zrobić, żeby wyrok był dla Ciebie sprawiedliwy, to skontaktować się z kancelarią adwokacką zajmującą się prawem karnym w Łodzi.

Rola adwokata w sprawach karnych – Łódź

W zależności od sytuacji prawnej naszego klienta adwokaci prawa karnego pełnią odpowiednie funkcje:

 • obrońców oskarżonych przed organami ścigania i sądowymi,
 • pełnomocników oskarżycieli posiłkowych i prywatnych w postępowaniu sądowym.

Gdy dochodzi do popełnienia czynu zabronionego i prawo karne zostaje naruszone, zarówno osobę oskarżoną, jak i pokrzywdzoną czeka długotrwały, często ciężki i intensywny proces. Rolą dobrego adwokata z zakresu prawa karnego jest uczestniczenie w nim od A do Z.

Jeśli nasz zespół weźmie sprawę karną w swoje ręce, możesz być pewna/-y, że otrzymasz kompleksową obsługę prawną i merytoryczne wsparcie w przez cały czas trwania naszej współpracy. Adwokat od prawa karnego w Łodzi reprezentuje Cię na sali sądowej i zajmuje się wszystkimi niezbędnymi formalnościami na każdym etapie postępowania.

Adwokat do spraw karnych w Łodzi – pomoc prawna na każdym etapie postępowania

Zaczynamy już na etapie postępowania przygotowawczego, w którym reprezentujemy interesy klienta przed prokuraturą, policją, urzędem skarbowym i innymi organami, a następnie przed sądem podczas rozprawy sądowej w postępowaniu głównym. Pozostajemy u Twojego boku również w trakcie postępowania odwoławczego i wykonawczego. Nie jesteś sam(a) – postępowanie karne to trudny, często bolesny i skomplikowany proces, w którym będzie wspierać Cię nasz doświadczony, a przede wszystkim skuteczny adwokat prawa karnego.

adwokat sprawy karne łódź

Dobry adwokat w Łodzi od spraw karnych – poznaj nasze możliwości

Na co mogą liczyć nasi klienci, gdy mamy do czynienia z postępowaniem sądowym w zakresie prawa karnego?

 • Reprezentujemy osoby zatrzymane lub tymczasowo aresztowane, które mają przed sobą postępowanie przygotowawcze.
 • Zajmujemy się sporządzaniem i składaniem wniosków dowodowych w sprawie karnej.
 • Współpracujemy z pokrzywdzonymi, którzy składają prywatny akt oskarżenia – jeśli jesteś oskarżycielem prywatnym, możesz posiadać pełnomocnika, czyli adwokata, który zrobi wszystko, żeby sąd rozstrzygnął sprawę na Twoją korzyść i żebyś odzyskał(a) poczucie bezpieczeństwa.
 • Sporządzamy i składamy w imieniu naszych klientów wszystkie niezbędne wnioski, zażalenia i apelacje w sprawach karnych – pisma procesowe mają zwykle skomplikowaną strukturę i osoba bez wykształcenia prawniczego nie jest w stanie ich poprawnie przygotować.
 • Jeśli wyrok jest niesprawiedliwy dla naszego klienta, uczestniczymy w postępowaniu odwoławczym – zajmujemy się apelacjami, kasacjami, Reprezentujemy klienta w postępowaniu wykonawczym tj. dotyczącym wykonania orzeczonej kary oraz przed sądami penitencjarnymi – prowadzimy sprawy karne o:
  • odroczenie wykonania kary
  • przerwę w odbywaniu kary
  • przedterminowe warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary,
  • zgodę na odbycie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.
 • W imieniu naszych klientów staramy się o wznowienie postępowania, ułaskawienie, wyrok łączny.
 • Reprezentujemy klientów w sprawach o odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie lub tymczasowe aresztowanie.
 • Kontrolujemy czynności wykonywane przez organy procesowe – adwokat „patrzy na ręce” wszystkim stronom biorącym udział w postępowaniu i dba o interesy swojego klienta, niezależnie od tego, czy jest nim osoba pokrzywdzona czy oskarżona.

Sprawy związane z oddłużaniem – prawo karne w Łodzi

Nasi adwokaci od spraw karnych z Łodzi to doświadczeni latami praktyki i pełni wiedzy profesjonaliści. Dobry adwokat doskonale zna przepisy i procedury w każdej dziedzinie prawa, ale ma również własną specjalizację, która pozwala mu rozwijać się w sprecyzowanym kierunku.

Kancelaria Adwokacka Szantar to grupa prawników, dla których centrum zawodowej praktyki jest oddłużanie. Z tego względu najczęściej zajmujemy się sprawami karnymi związanymi z:

  • przestępstwami przeciwko mieniu – np. wyłudzenia, oszustwa kredytowe;
 • przestępstwami na szkodę wierzycieli – np. utrudnianie lub udaremnianie egzekucji komorniczej,
 • przestępstwami przeciwko wiarygodności dokumentów – posłużenie się sfałszowanym albo przerobionym dokumentem w celu uzyskania pożyczki lub kredytu.

Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa lub wręcz przeciwnie – ktoś niesłusznie oskarża Cię o czyn zabroniony – skontaktuj się z nami. Choć głównie skupiamy się na oddłużaniu prawnym i prawie konsumenckim, współpracujemy z klientami mającymi przeróżne sytuacje i problemy.

Zaufana kancelaria adwokacka – Łódź

Za co cenią nas osoby, którym dotychczas zdołaliśmy pomóc? Sprawy karnej nie można włożyć w żadne ramy i kierować się utartym schematem. Dlatego Indywidualne podejście oraz kierowanie się empatią i szacunkiem dla drugiego człowieka jeszcze nigdy nie zaprowadziło nas do ślepego zaułku. Wręcz przeciwnie – mamy za sobą wiele sukcesów w sprawach karnych, a nasi klienci polecają nas swoim znajomym. Gwarantujemy Ci również profesjonalne podejście i pełną dyskrecję.

Jeśli nie wiesz, czy nasz zespół będzie dla Ciebie odpowiednim wsparciem, porozmawiajmy o Twojej sytuacji – przekonaj się, że możesz na nas liczyć w zakresie prawa karnego.

Kancelaria adwokacka – Łódź

Oprócz procesów karnych związanych z oddłużaniem prowadzimy również inne rodzaje spraw karnych, m.in. bronimy oskarżonych lub reprezentujemy pokrzywdzonych w przestępstwach przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, czyli przestępstwach drogowych.

Uczestniczymy w postępowaniach dotyczących m.in. wypadków komunikacyjnych, a w konsekwencji wystąpienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i innych sytuacji narażających na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Prowadzimy postępowania karne stanowiące “wstęp” do późniejszych spraw cywilnych i odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Nasza siedziba mieści się przy ul. Dowborczyków 17, Łódź. Sprawy karne to dla nas codzienność – otrzymasz więc nie tylko pomoc prawną, ale także niezwykle przydatne informacje, wsparcie w całym procesie i nasze wieloletnie doświadczenie, które owocuje wygranymi sprawami.

Transgraniczne sprawy karne – Łódź

W zakresie spraw karnych działamy również w zakresie spraw, które mają charakter transgraniczny.

Przebywasz za granicą? Obawiasz się odpowiedzialności karnej za czyny popełnione w Polsce? Nasi adwokaci ustalą, czy toczy się przeciwko Tobie postępowanie karne, czy jesteś osobą poszukiwaną do sprawy albo do odbycia kary.

Jesteś osobą poszukiwaną poza granicami Polski? A może jesteś poszukiwany /-na na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania? Również i w takich sprawach adwokaci z Kancelarii Szantar są w stanie pomóc.

Pozostawianie za sobą nie uregulowanych spraw karnych i wyjazd z kraju nie zawsze jest dobrą opcją, ponieważ “przeszłość karna” może dać o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie. Uporządkują swoje sprawy karne dzięki pomocy adwokatów naszej kancelarii!