Kolejny sukces w sporze z firmą Profi Credit Polska S.A. jest także sukcesem naszego Klienta

Dziś do sporej listy spraw pomyślnie rozstrzygniętych z pomocą naszych adwokatów dołącza sprawa sądowa z firmą pożyczkową Profi Credit Polska SA.

Firma pożyczkowa: Profi Credit Polska SA

Wartość sprawy: przeszło 12 000 zł

Nasze działanie: zarzuty od nakazu zapłaty, obrona w procesie sądowym

Wynik działań: obniżenie kwoty do zapłaty o ok. 7 000 zł !

Adwokaci z kancelarii Szantar Uznańska Porwisiak odnotowali kolejny sukces procesowy w sporze z firmą pożyczkową Profi Credit Polska S.A.

Nasza specjalizacja – walka z firmami pożyczkowymi i bankami

W naszej kancelarii adwokackiej, od lat skupiamy się na reprezentowaniu Klientów w sporach sądowych z bankami, firmami pożyczkowymi oraz podmiotami skupującymi długi. Naszym priorytetem jest ochrona praw i interesów naszych Klientów w trudnych sytuacjach finansowych.

Historia naszego Klienta

Nasz Klient znalazł się w trudnej sytuacji, kiedy firma pożyczkowa Profi Credit Polska SA postanowiła dochodzić od niego przeszło 12 000 zł w procesie, w którym wnioskowała o wydanie przez sąd nakazu zapłaty w procesie nakazowym. Naszym celem było nie tylko skuteczna obrona Klienta, ale także zapewnienie, aby kwota do spłaty odpowiadała przepisom prawa.

Skuteczna obrona w postępowaniu nakazowym

Nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym jest szczególnie niebezpieczny dla pozwanego. Na podstawie takiego nakazu zapłaty firma pożyczkowa może wszcząć egzekucję komorniczą nawet pomimo tego, że pozwany broni się składając zarzuty od nakazu. Dlatego jeśli w Twojej sprawie został wydany tzw. „mocniejszy” nakaz zapłaty, czyli nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym, tym ważniejsze jest wybranie właściwej kancelarii adwokackiej, która w Twoim imieniu poprowadzi proces sądowy. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej argumentacji w sporze z firmą pożyczkową oraz właściwe uzasadnienie wniosku o wstrzymanie wykonalności nakazu.

Po przyjęciu sprawy Nasi adwokaci krytycznie ocenili roszczenie zgłoszone do sądu przez Profi Credit Polska S.A. Skrupulatna analiza dokumentów pozwoliła na ocenę, że kwota podana w pozwie jest znacznie zawyżona. Naszym celem stało się dążenie do redukcji kwoty podanej w pozwie do sprawiedliwego poziomu. Efekt ten został osiągnięty.

Zamiast zapłacić firmie pożyczkowej przeszło 12 000 zł plus koszty sądowe i odsetki, nasz Klient został zobowiązany w wyroku Sądu do zapłaty zaledwie ok 5 000 zł. Ta sprawa pokazuje, że nie w każdej sytuacji cały pozew jest do oddalenia. Z drugiej jednak strony skuteczna obrona procesowa prowadzi do radykalnego zmniejszenia zobowiązania a także pozwala na zaoszczędzenie odsetek i kosztów procesu. Jest do znaczna ulga przy napiętym do granic możliwości budżecie domowym.

A oto wyrok wydany w sprawie:

Zaufanie Klientów – nasza największa nagroda

Ten sukces to nie tylko kolejne zwycięstwo naszej kancelarii, ale także dowód na to, że zawsze stajemy po stronie naszych Klientów i walczymy o ich prawa.

Skontaktuj się z nami

Jeśli i Ty potrzebujesz pomocy w walce z bankami, firmami pożyczkowymi lub podmiotami skupującymi długi, skontaktuj się z nami. Nasza Kancelaria Adwokacka Szantar Uznańska Porwisiak spółka partnerska jest gotowa pomóc Ci w każdej trudnej sytuacji.