Jak wygraliśmy w II instancji z funduszem Eques Debitum 2 ?

Dziś chcemy podzielić się z Wami inspirującą historią naszego ostatniego sukcesu w sądzie – sprawą sądową z powództwa funduszu Eques Debitum 2 FIZNFS, która zakończyła się pełnym zwycięstwem naszego Klienta. Jest to opowieść o determinacji, nieustępliwości i walce do końca, która doprowadziła do zwycięstwa dopiero w Sądzie II instancji.

 

Wierzyciel: Eques Debitum 2 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny w siedzibą w Gdańsku

Wartość sprawy: ok 5 000 zł

Nasze działania: reprezentacja w I instancji, wniesienie apelacji merytorycznej, reprezentacja przed Sądem II instancji

Wynik działań: zmiana wyroku w II instancji, oddalenie pozwu w całości

 

Fundusz Eques Debitum 2 prowadzi działalność w obszarze skupowania wierzytelności, na przykład z tytułu pożyczek udzielanych konsumentom. Dlatego nie zdziwcie się, jeśli dostaniecie pisemne powiadomienie o wykupieniu Waszego długu z pożyczki na przykład przez Eques Debitum 2. Jednak to, że ktoś informuje Was, że rzekomo wykupił Wasz dług, wcale nie oznacza, że wygra z Wami w sądzie. Pokazuje to przykład naszego Klienta.

Niekorzystny wyrok Sądu Rejonowego

Fundusz Eques Debitum 2 FIZNFS, który nabył rzekomą wierzytelność, wystąpił do sądu przeciwko naszemu Klientowi. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego, który w pierwszej instancji przyznał rację powodowi. Wydawać by się mogło, że losy sprawy są już przesądzone, a Eques Debitum 2 za niedługo rozpocznie egzekucję należności za pośrednictwem komornika.

Jednakże, w naszej Kancelarii nigdy nie składamy broni przedwcześnie i to niezależnie od wartości przedmiotu sporu. Ktoś mógłby powiedzieć, że kwota ok 5 000 zł to niezbyt dużo. Jednak po doliczeniu odsetek i kosztów procesu zbiera się już konkretna suma. A jeśli dana osoba ma kilka albo kilkanaście takich spraw, to zwycięstwo procesowe w pojedynczej sprawie  jest na wagę złota. Konieczność zapłaty należności może zburzyć kruchą równowagę finansową zadłużonego konsumenta a pojawienie się komornika może doprowadzić do całkowitej utraty płynności finansowej.

W naszych strategiach procesowych kierujemy się przede wszystkim tym, aby oddalić albo radykalnie obniżyć wysokość zobowiązania ale również nie doprowadzić do sytuacji, w której wierzyciel skieruje sprawę do komornika. W sprawie, o której tutaj piszemy, komornik nie pojawił się nawet teoretycznie. Dlaczego? Bo walczyliśmy do końca i o słuszności naszej argumentacji przekonaliśmy Sąd Okręgowy jako Sąd II instancji.

Wniesienie apelacji

Wyrok Sądu Rejonowego był niekorzystny. Sąd uznał roszczenie Eques Debitum 2 jako udowodnione co do zasady jak i co do wysokości. Nie zgadzając się z wyrokiem złożyliśmy wniosek o jego pisemne uzasadnienie. Po przeczytaniu uzasadnienia wiedzieliśmy już, że wniesienie apelacji jest po prostu koniecznością. W naszym przekonaniu Sąd Rejonowy niewłaściwie ocenił materiał dowodowy i niesłusznie uznał, że Eques Debitum 2 skutecznie nabył wierzytelność z pożyczki przeciwko naszemu Klientowi. Mieliśmy niezachwiane przekonanie, że argumenty zawarte w apelacji mogą całkowicie odmienić bieg sprawy.

Zwycięstwo w Sądzie II instancji

Nasze wysiłki przyniosły oczekiwany efekt. Sąd II instancji, po wysłuchaniu naszych argumentów, całkowicie zmienił optykę sprawy, oddalając pozew w całości. To zwycięstwo jest dowodem na to, że warto walczyć o swoje i nie poddawać się nawet w obliczu początkowych niepowodzeń.

Ta sprawa podkreśla znaczenie całościowego i strategicznego podejścia do obrony w procesie sądowym. Wykazuje również, jak ważne jest zaryzykowanie i wniesienie apelacji, gdy jest to uzasadnione. Wyrok Sądu II instancji może całkowicie odmienić losy sprawy na korzyść pozwanego konsumenta. Cieszymy się, że mogliśmy doprowadzić kolejną sprawę do pomyślnego zakończenia. Po powiadomieniu o treści wydanego wyroku Sądu odwoławczego, nasz Klient cieszył się jak dziecko z wygranej.

Adwokaci z Kancelarii Szantar Uznańska Porwisiak są zawsze gotowi stanąć w obronie praw konsumentów pozwanych w procesach z bankami, funduszami sekurytyzacyjnymi oraz firmami pożyczkowymi. Wykorzystamy do tego naszą wiedzę, doświadczenie i determinację.

Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji i otrzymasz pozew albo nakaz zapłaty od funduszu Eques Deditum 2, funduszu Prokura, firmy Ultimo albo innej firmy skupującej długi, nie zostajesz bez szans w procesie sądowym. Zdaj się na doświadczenie adwokatów z Kancelarii Adwokackiej Szantar Uznańska Porwisiak. Razem zmierzymy się z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą Twoja sytuacja finansowa!