Czy można otrzymać częściowy zwrot ubezpieczenia od firmy PROFI CREDIT Polska S.A.? Umowa pożyczki z ubezpieczeniem cz. 2

O umowie pożyczki w Profi Credit z ubezpieczeniem pisaliśmy w tym poście. 

Mam taką umowę jak na zdjęciach, co dalej?

 Doradzamy, aby w pierwszej kolejności dokonać indywidualnej analizy prawnej umowy, którą możemy przeprowadzić za darmo.

Wystarczy, że prześlesz nam skan umowy pożyczki oraz potwierdzenia płatności rat, jakie uiszczane były na poczet jej spłaty. Możesz je pobrać ze swojego konta internetowego w formie dokumentów PDF. Dokumenty wyślij na adres biuro@szantar.pl

Co robić, jeśli nie posiadam potwierdzeń przelewów ani dostępu do konta bankowego sprzed kilku lat? Co zrobić jeśli nie mam już umowy pożyczki?

Może zdarzyć się, że w ciągu ostatnich kilku lat zmieniliśmy nasz rachunek bankowy i nie posiadamy już dostępu do konta, z którego korzystaliśmy spłacając umowę pożyczki. Możemy także nie posiadać dokumentu samej pożyczki – nic w tym dziwnego, przecież minęło wiele lat odkąd ją zawarliśmy. Pamiętamy zaś, że płaciliśmy ubezpieczenie pożyczki udzielonej nam przez Profi Credit Polska S.A. Co robić w takiej sytuacji?

Wystarczy napisać wniosek do firmy Profi Credit Polska S.A. o wydanie nam potwierdzonych kserokopii zawieranych przez nas umów oraz wykazu zarejestrowanych wpłat na poczet każdej umowy. Wniosek taki podlega opłacie w wysokości ok. 25 zł za każdą umowę, ale warto zainwestować tę kwotę. Poświęcamy niewielką kwotę, a może okazać się, że dzięki temu odzyskamy kilka tysięcy złotych zapłaconego przez nas ubezpieczenia.

Wniosek należy wysłać na adres siedziby Profi Credit Polska S.A.

apl. adw. Wiktor Porwisiak, Kancelaria Adwokacka Szantar i Wspólnicy; biuro@szantar.pl